زمان جاری : جمعه 08 مرداد 1400 - 1:10 بعد از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردمارسال پاسخ
تعداد بازدید 78
نویسنده پیام
mahya آفلاین


ارسال‌ها : 427
عضویت: 23 /5 /1392
تشکرها : 270
تشکر شده : 180

حالت من :


ابتکار پروتکل حفاظت از تنوع زیستی دریای خزر را امضاء کرد
پروتکل حفاظت از تنوع زیستی دریای خزر، الحاقی به کنوانسیون چارچوب حفاظت از محیط زیست دریایی دریای خزر با هدف حفاظت هر چه بهتر از محیط زیست و تنوع زیستی دریای خزر با حضور تنی چند از مقامات سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت امور خارجه – دبیرخانه ویژه خزر به امضا رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست (پام)، پروتکل حفاظت از تنوع زیستی دریای خزر (پروتکل عشق آباد)، الحاقی به کنوانسیون چارچوب حفاظت از محیط زیست دریایی دریای خزر به امضاء معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست رسید.
مدت مدیدی است که به دنبال اجرایی شدن طرح های توسعه ای در کشورهای حاشیه خزر از جمله فعالیت های انسانی، صید و صیادی، توسعه کشاورزی، توسعه صنعتی و حمل و نقل در دریای خزر و عدم وجود اقدامات کنترلی برای این طرح های توسعه ای این پهنه آبی مهم با معضلات بسیاری روبه رو شده است.
نظر به اهمیت فراوان حفاظت از تنوع زیستی گیاهی و جانوری دریای خزر به خصوص گونه های در معرض خطر انقراض این اکوسیستم آبی همچون ماهیان خاویاری، لزوم تدوین چارچوبی برای همکاری میان کشورهای حاشیه ای دریای خزر و متعهد به کنوانسیون تهران برای عملکرد بهتر در این رابطه احساس می شد.
از این رو و با اذعان نیاز به همکاری در اقدامات لازم برای محافظت ،پروتکل \"حفاظت از تنوع زیستی دریای خزر\" الحاقی به کنوانسیون تهران با محوریت توسعه پایدار و به منظور حفظ و بازگرداندن سلامت و یکپارچگی اکوسیستم های ساحلی و دریایی به دریای خزر تعریف شد.
این پروتکل که به نام پروتکل عشق آباد خوانده می شود پس از بررسی کامل و جامع در پنجمین نشست اعضای متعاهد کنوانسیون تهران( COP5 ) در خردادماه 1393 در عشق آباد ترکمنستان به تصویب نهایی و به امضای وزیر محیط زیست ترکمنستان رسید.محیاخسروی
منبع:http://www.doe.ir

جمعه 20 تیر 1393 - 02:02
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
ارسال پاسخبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :

theme designed for MyBB | RTL by MyBBIran.com